Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest pomagier w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu u dołu różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, rola tego urządzenia wzrosło, głównie na skutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozkład światła. W tym artykule, mamy zamiar pogadać o niektórych wspólnych zastosowań natomiast rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, gdy początek światła jest jednorodne, to jest modny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże istotność w przestrzennym rozkładzie światła. Jest to prawda, jeśli chodzi o projektowanie natomiast oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się przedstawienie zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, lecz daje mniemanie na to, do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą ulżyć w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest co niemiara mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą pomóc w pomiarze jednorodności koloru i skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tym momencie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od czasu rodzaju aplikacji zaś jej zastosowań. Dlatego grunt jest, iżby uchwycić sens różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten gatunek urządzenia posiada stałą ośka poziomą tudzież ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wariant jest wyposażony w stałą ośka pionową zaś dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób klasa A podczas gdy i odmiana B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten kategoria jednostki jest żywy do regulacji lampy kraty. Ponadto, ośka symetrii a poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten wariant charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, że typ C jest legendarny jako struktury jednokolumnowe. Ten rodzaj struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą spośród danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl zagadnienie biorąc, ów gatunek jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe i promieniowanie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był oschły deskrypcja zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ten towar pomoże Ci być w użyciu daleko lepsze uchwycenie tych jednostek.

Related Posts