Przewodnik gwoli początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, który został wykonany na technologii Blockchain a bodaj został uruchomiony w 2009 roku za pośrednictwem tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych i uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów prawdopodobnie utrzymywać się wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie gdy Bitcoin Cash zaś Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie zaś starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że wypłata nagle spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ giełda kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, skoro nie ma kontroli żadnego rządu powyżej kryptowalutą, albowiem jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem i zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR zaś ASD w przyszłości http://www.borejko.pl i stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego wskazane jest tudzież czemu nie pożądane byłoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, oraz następny blisko 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem tudzież którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – stąd użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, żeby przekazać kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, gdzie eksploatator potrzebuje platformy takiej kiedy bank, tak aby wydawać pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na ogromnie bezpiecznej technologii blockchain a prawie że zerowe szanse na włamanie tudzież przywłaszczenie kryptowaluty, dopóki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na prędki zarobek, i od tego czasu pada ofiarą szumu bańki tudzież traci swoje pieniądze. Lepiej jest, aby użytkownicy przeprowadzili masa badań poprzednio zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze dobrze jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, bowiem zauważono, iż nieco kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, o ile inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, a resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin nadal dominuje na rynku kryptowalut, jednakże jego udział ni stąd ni zowąd spadł spośród 90% do 38%, a Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple znienacka wzrosły natomiast przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustająco dominuje na rynku kryptowalut, przecież nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się pomyśleć w czasie inwestowania w kryptowaluty. Niektóre z głównych kryptowalut, które musisz nadać poniżej uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i jak wierzyć kryptowaluty?

Podczas gdy nieco lat temu nie było łatwo kupić kryptowaluty, jakkolwiek chwilowo użytkownicy mają mnogość dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwoje główne platformy bitcoin Unocoin portfel a Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą brać za dobrą monetę natomiast sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą nabywać bitcoin spośród portfela tylko, mimo to nie od czasu innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna zaś sprzedaży, tudzież użytkownicy muszą zrewanżować się pewną nominalną opłatę wewnątrz wykonanie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, a cena Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin tudzież przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay owo dwójka główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – kto zajmował się tylko Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na awans spośród innymi altcoinami, zaś nawet zmusiło Unocoin oraz innych aż do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange dla swoich użytkowników, by mogli handlować wieloma kryptowalutami nie licząc handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie a sprzedaż na to samo Bitcoinów, na przestrzeni podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież o ile pasuje płeć słaba aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach owo Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej spośród giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu e-mail i podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, jest dozwolone rozpocząć wymiana handlowa monetami ich wyboru.

Related Posts