Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie tudzież zdajemy sobie sprawę z ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje krocie kryzysów, które przyczyniają się do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami zaś recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu niezwykłe zdarzenie w BBC News… spis ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero w ostatnim czasie (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze entourage a rozpoznawać rozumieć waga człowieka i jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są permanentnie w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, tak aby obniżyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów natomiast zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego również produkty tekturowe wykonane w 100% spośród papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, który może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone i kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne w tym momencie od momentu jakiegoś czasu, od lat 50. ubiegłego wieku, i rosły się tanie oraz przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie tektura jest wykorzystywana w wielu branżach, od chwili opakowań po budownictwo, a jest przede wszystkim znana ze swojej wytrzymałości a integralności strukturalnej, i również umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem w celu przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – przypuszczalnie egzystować po raz kolejny wykorzystana czy też poddana recyklingowi w związki od chwili potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość tudzież sztywność – rzemiosło aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, żeby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie oraz przemysłowych operacjach nawijania. W związki od chwili zastosowania tudzież funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie natomiast tuby mogą stanowić zaprojektowane tak, iżby trwać http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, moc zaś integralność w celu wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, że wytrzymałość papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego używanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, z racji nader wydajnej i pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy w tym momencie w stanie fabrykować tekturowe tuby, które są zamierzenie zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na eksploatacja tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz wytrzymałość strukturalną, które spełniają wymagania oraz pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują chwilowo szerokie http://www.wyroba.eu zastosowanie w projektowaniu tymczasowych lub półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze a rozrywkowe, domy, schroniska, zaś nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od lat 50-tych XX wieku, głównie do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są dodatkowo tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów i podobnych konstrukcji.

Chociaż teraz dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na alternatywa ich recyklingu i zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne wykorzystanie materiałów natomiast rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co może zapewnić budowę tanich i zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zaspokoić światowe zapotrzebowanie na tanie budowlanka mieszkaniowe natomiast konstrukcje.

Related Posts