Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek tudzież zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje mnogość kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna wyrób odpadów nieulegających biodegradacji, nieobecność odpowiedzialnego zarządzania odpadami a recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu przygoda w BBC News… komput ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnimi czasy (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy zwracać uwagę na nasze otoczenie zaś rozpoznawać uznać ważność człowieka a jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są cały czas w toku. Jednak pośród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, aby okroić nasze problemy, „recykling naszych odpadów i zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego podobnie produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego spośród recyklingu są oczywistym wyborem, jaki przypadkiem http://www.zuchowicz.eu podmienić różne niezrównoważone natomiast kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne już od chwili jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, oraz wysportowany się tanie natomiast przyjazne dla środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, odkąd opakowań po budownictwo, i jest szczególnie znana ze swojej wytrzymałości natomiast integralności strukturalnej, a plus umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – być może stanowić znowuż wykorzystana lub poddana recyklingowi w związki od czasu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu z innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś brak elastyczności – sztuka do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie z przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, ażeby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie oraz przemysłowych operacjach nawijania. W relacje od czasu zastosowania i funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie tudzież tuby mogą egzystować zaprojektowane tak, ażeby być w użyciu http://www.kacperek.eu konieczny rozmiar, siła natomiast jedność dla wielu zastosowań przemysłowych natomiast budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż potęga papieru ulega pogorszeniu pod spodem wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało to jego zastosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, na skutek ogromnie wydajnej natomiast pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera spośród 2014 roku, jesteśmy teraz w stanie wytwarzać tekturowe tuby, które są celowo zabezpieczone zanim przenikaniem wilgoci. Ta technika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność oraz potęga strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują teraz szerokie http://www.wyroba.eu używanie w projektowaniu tymczasowych czy też półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze a rozrywkowe, domy, schroniska, tudzież nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od czasu lat 50-tych XX wieku, głównie aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są również tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów natomiast podobnych konstrukcji.

Chociaż w tej chwili dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu natomiast zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów tudzież rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co prawdopodobnie umożliwić budowę tanich i zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie spełnić wymagania światowe potrzeba posiadania na tanie budowlanka mieszkaniowe tudzież konstrukcje.

Related Posts