Ważne rzeczy do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym oraz jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale poprzednio spakujesz swoje torby tudzież pudełka zaś załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał zrobić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, to jest podczas gdy bieganie dzięki listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pośrednictwem kwatera z właścicielem względnie agentem wynajmu i ustalić, czy są jakieś problemy, które wymagają naprawy przedtem wprowadzeniem się.

Oto kilka ważnych rzeczy do sprawdzenia przedtem przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku tudzież inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azali są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że każdy pokój ma otwierane otwór okienny wcale duże, by jest dozwolone było przy użyciu nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest mapa ewakuacji pożarowej w budynku i upewnij się, że wiesz, gdzie się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, że wszystkie zamki zaś gałki drzwiowe są bezpieczne i nie chwieją się zaś że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna oraz drzwi, żeby upewnić się, iż otwierają się zaś zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo i włość okazja, aby sprawdzić, azaliż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się dookoła toalet zaś pod tudzież wokół każdego zlewu, aby upewnić się, że guzik nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się porządnie i iż wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę i zlewozmywaki pod kątem brakującej fugi bądź płytek.
Włącz prysznic, aby stwierdzić mus wody tudzież temperaturę gorącej wody. Ważne jest, aby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż podobnie twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To być może wpłynąć na rodzaj prysznica, jaki będziesz puder rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, by upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj everyman palnik i piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę oraz suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, odpowiednio utrzymana natomiast dostępna tylko gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radio albo zegar, żeby poddać próbie gniazdka.
Wyłącz a włącz wszystkie wyłączniki ścienne, aby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Posts