Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z niezwłocznie czasu, nastąpił stały przyspieszenie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa tudzież nawigacji. W związku spośród tym, bieg ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza generacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został pierwotnie określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami i przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości dużo spośród jego wskaźników jest wysoce lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna gorączka robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą dysponować zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny natomiast domorosły rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim wyraz w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania zaś rozwój częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu redukcja strat

3. Poprawa sprawności natomiast obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą przyczynić się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest napęd elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania i rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego również warunki pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz aparat oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik wykonany z węglika krzemu. Dzieje się w rzeczy samej dlatego, że materiał ów ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest owo kapitalny alternatywa do zastosowań, w których występuje wysoka częstość oraz temperatura.

Chodzi o to, że towar ten prawdopodobnie słabnąć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżenie wagi a rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu prawdopodobnie ulżyć dysponować przydatny istotność na konfigurację sieci tudzież dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą być stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami oraz znacznie wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi plus minus 96%. Jeśli jakkolwiek zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmocnienie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą wspomóc w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie fama urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wysoko jaśniejsze natomiast może zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 lanie http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, wolno zastosować ów wariant oświetlenia w celu różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne a światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one ulżyć w zmniejszeniu zanieczyszczenia natomiast kosztów.

Related Posts