Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z na jednej nodze czasu, nastąpił ciągły rozbudowa w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku z tym, kierunek ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został w pierwszej chwili określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami a przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości bez liku spośród jego wskaźników jest wysoce lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny tudzież amatorski rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odbicie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania tudzież zwiększenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury oraz http://www.karlinski.eu obniżenie strat

3. Poprawa sprawności oraz zmniejszenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą przydać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest serce elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania zaś rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego też dryg pracy są bardziej złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz aparat oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik wypełniony z węglika krzemu. Dzieje się nie inaczej dlatego, iż towar ów ma nadzwyczaj niską rezystancję. Dlatego jest owo perfekcyjny wybór do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość a temperatura.

Chodzi o to, że materiał ów może obniżyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżenie wagi natomiast rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu przypuszczalnie przynieść ulgę posiadać pomocny wpływ na konfigurację sieci i przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą istnieć stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami natomiast wysoko wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi z grubsza 96%. Jeśli atoli zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest wzmożenie sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą wspomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą pomóc w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie rozgłos urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są w dużej mierze jaśniejsze tudzież prawdopodobnie zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 baty http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten model oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich gdy urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne oraz światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia i kosztów.

Related Posts